تبلیغات
محمدصدیق دهقان - رستم كریمی و بهشت مدیران و مسئولین...،
 
محمدصدیق دهقان
درباره وبلاگ


محمدصدیق دهقان متولد 1357 مدتی را به عنوان خبرنگار هفته نامه شورای شرق فعالیت داشته و جزء موسسین هفته نامه فرهنگ در شهرستان نیكشهر بودم چندین سال به همراه دوستان اقدام به انتشار این هفته نامه نمودیم

مدیر وبلاگ : محمد صدیق دهقان

این روزها در فضای مجازی اینترنت البته در نیكشهر همه از رستم كریمی و نوشته هایش می گویند تیتری كه بر سر زبانها افتاده است و آن جمله ای است كه كریمی برای عنوان چند مطلب اخیرش استفاده نموده است: نیكشهر بهشت مدیران بی سواد و ناكارآمد،در فضای مجازی اینترنت با سرعت لاك پشتی در كشورما و انبوه وبسایت ها رستم كریمی توانسته است بخش زیادی از افكارعمومی كه كمتر اقبال به سمت اینترنت دارد را به سوی وبلاگش جلب كند.  متاسفانه جامعه ما همیشه تشنه افشاگری بوده و  از اینكه پشت پرده مسائل سیاسی و اجتماعی فاش شود بدون توجه به صحت و سقم آن علاقه نشان داده است.

اینكه رستم كریمی چرا و چگونه به یكباره دست به این عمل زده است نیاز به موشكافی دقیق دارد اینكه آیا كریمی وافعا آنطور كه می گوید با هدف و نیت دلسوزی از پسرفت شهرستان و نبود تحول و توسعه آنچنانی در چهره شهر اقدام به انتشار دق دل و ناراحتی درونی و وجدانش نموده است یا اهداف دیگری نیز داشته است، رستم كریمی در این نوشتارها از فرمانداران گذشته شهرستان تجلیل به عمل آورده است در صورتیكه مدیران بیسواد و ناكارآمد زیر نظر همین فرمانداران مشغول به فعالیت بوده و هستند یعنی زیر سوال بردن همه مسئولین به نجوی زیر سوال بردن همین آقایان است. آیا به واقع تمام مسئولین شهرستان فاقد توان علمی و تخصصی و آگاهی لازم در زمینه امورات تحت تصدی هستند این سوالی است كه لازم است با انصاف و عدالت و بدون غرض شحصی و بخار معده باید به آن پاسخ داده شود و آیا تاكنون آقای كریمی مقایسه ای بین شهرستان نیكشهر و دیگر نقاط كشور داشته اند كه اینگونه بی محابا همه كس و همه چیز را زیر سوال می برند متاسفانه همه ما قصد اصلاح تمام دنیا الا خودمان را داریم تاكنون چقدر عملكرد گذشته خود را به بوته ارزیابی گذاشته و اشتباهات گذشته را شناسایی و درصدد اصلاح آن اقدام نموده ایم آقای كریمی با بیوگرافی كه خودشان در همین وبلاگ مرقوم داشته اند چه میزان در جهت معرفی توانمندی های شهرستان و مسائل و مشكلات آن در رسانه نقش داشته اند چه میزان از گزارش های خبری ایشان در رسانه ملی انعكاس یافته است.

متاسفانه آقای كریمی در این نوشته به صورت آگاهانه و ناآگاهانه  قشر محترم روحانیون و فارغ التحصیلان حوزه های علمیه را جز كم سوادترین اقشار جامعه معرفی نموده اند چرا كه ادعا می كنند كه مطالب را عمدا به زبانی نوشته اند كه قابل درك برای تمام آحاد جامعه حتی كسانیكه سواد حوزوی دارند باشد. در حالیكه فارغ التحصیلان حوزه از باسواد ترین گروه های جامعه به شمار می آیند.

اگر نیت جناب آقای كریمی انتقاد از وضعیت كنونی كم كاری و یا مسامحه و سهل انگاری در برخی از حوزه هاست نمی توان ادعای ایشان را به طور كامل رد كرد اما تاختن به تمام مسئولین محترم شهرستان و زیرسوال بردن اقدامات انجام شده بدون مد نظر قراردادن شرایط و محدودیت ها بدون شك بی انصافی و ظلم به شهر و مردم و مسئولین است . پسندیده تر آن است كه جناب آقای كریمی رسالت ژورنالیستی و وظیفه خبرنگاری خود را به درستی و با رعایت جانب انصاف انجام  میداد ایشان می توانست با تدارك مصاحبه ای علت ضعف ها و كم كاری ها را مستقیما از آقایان سوال می نمود و سپس اقدام به صدور اتهام می نمود از اصول اساسی و ابتدایی انتقاد نیز این است كه فرد منتقد موارد مثبت و منفی را باهم می بیند و صرفا بیان ضعف ها و معضلات را نمی توان انتقاد نامید بلكه در اصطلاح آن را هجو می نامند كه با هدف تخریب چهره فرد صورت می گیرد در انتقاد نیت دلسوزی و اصلاح امور است اما در هجو همانطور كه گفته شد قصد تخریب افراد است. امیدوارم هدف آقای كریمی واقعا دلسوزی و  پیشرفت شهر باشد و كسب اسم و رسم مثل همیشه نبوده باشد. ودر ادمه این سریال انتقادات از حاده انصاف به حاشیه نرود.

 

نوع مطلب :
برچسب ها : رستم كریمی،
لینک های مرتبط :
جمعه 7 مرداد 1390 11:33 ب.ظ
ba arz salam khedmate aghaye dehghan man ba aghaye karimi kamelan movafegham vaghean manteghi ham age negah konim modirani darim ke hamash be fekre manafe khod va aghvam khod hastand shoma ham ba bozorg kardane masaele mollaha va bahse bisavadiye anha dast rooye noghtaye hasase mardome balooch gozashtid alan mellat kheili fahmide tar az in harfha hastand pas biaeim az rooze mabada be tarsim va vaghebintar bashim dar zemn hamash az in amoozesho parvaresh tarif nakonid
چهارشنبه 27 بهمن 1389 12:09 ق.ظ
سلامی به گرمی آفتاب تابستان خدمت دوست گرامی و عزیز آقای دهقان.آقای دهقان چرا از بی لیاقتی های کارکنان آموزش و پرور ش چیزی نمی نویسی؟به امید روزی که کارگزینی آموزش و پرورش کار خودشو به درستی انجام بده تا حق حق کسی ضایع نشه آقای مراد بخش رییسی این گند کاریهاتو سریعتر درست کن لعنت خدا بهت.الهی آمین.آمین.آمین.آمین .آمین
سه شنبه 19 بهمن 1389 08:27 ب.ظ
با سلام اگر تمایل داشتید لطفاً لینک کنید. باتشکر
وبلاگ روززدرآ- آخرین اخبار بلوچستان

شهرستان جدید مکران در راه است

با ارائه مقدمات طرح تصویب شهرستان مکران توسط استانداری استان سیستان و بلوچستان به مجلس شورای اسلامی، تلاش ها جهت تصویب این شهرستان پیشنهادی در بلوچستان، تشدید یافت.

مقدمات ارائه این طرح به مجلس شورای اسلامی در حالی صورت می گیرد که مدت هاست واکنش منفی مردم بخش بنت را در پی داشته و مردم این بخش از ادغام دو بخش بنت و فنوج به شهرستان جدید مکران با مرکزیت فنوج مخالفت می ورزند.

جمعه 1 بهمن 1389 12:39 ب.ظ
شکایت تنها عامل برای سرپوش گذاشتن بر عملکرد ضعیف محیط زیست

خلاصه خبر این است که شکایت محیط زیست شهرستان از شهرداری ، بازداشت شهردار شهر نیکشهر را موجب شد. نکته قابل تامل دیگر اسرار رئیس محیط زیست بر رسانه ای کردن این امر بود . آیا گرهی را که با دست می توان آنرا باز نمود چرا با دندان باز کرد و ادارات محترم مثل گرگ و میش به جان هم می افتند و این فعالیت ها شاید جدا از تنش میان همدیگر و عدم حل مشکلات با اینگونه رفتارها، عده ای را که منزوی هستند بتوان روی بورس خبرها آورد.
عملکرد محیط زیست در دوران فعالیت نسبتا طولانی این اداره و اینکه چرا رئیس آن سعی دارد با انتشار این خبر در فضای مجازی و مانور روی آن به نوعی سرپوش بگذارد بر ضعف هایی که در این اداره با کمترین توجه قابل مشاهده است. براستی ماهیت تشکیل این سازمان عریض و طویل چیست؟
مهمترین وظیفه این سازمان تنویر افكار عمومی و آموزش مسائل زیست محیطی به مردم است تا بتوان در حفاظت از اكوسیستمها، مناطق و گونه های با ارزش گیاهی و جانوری تمرکز کرد. آیا تا کنون سرشماری درستی از حیات وحش شهرستان صورت گرفته است ؟ و برای بازدیدكنندگان از مناطق حوزه استحفاظی و راهنمائی آنان و تنظیم و اجرای طرح بازدید علاقمندان بمنظور افزایش آگاهیهای آنان در زمینه مسائل زیست محیطی تسهیلات و اقدامی انجام شده؟
بهتر است به جای طرح اینگونه مسائل حاشیه ای و تنش زا و تدارک بزرگ ترین فعالیت سالیانه خویش که برگزاری مراسم روز هوای پاک آن هم با لطف آموزش و پرورش می باشد ، چشمان نیمه بسته خود را در مقابل وظایف مهمتر خویش باز نمایید و به جای سو استفاده از بیت المال برای تفریح رفتن با خانواده محترم ، عملکرد ضعیف خود را سروسامان ببخشید و از گونه های حیوانی شهرستان که به دست شکارچیان در حال انقراض هستند حفاظت کنید.
این جز وظایف جزئی و ذاتی هر اداره است که از ماهیت خود دفاع کند و شکایت سازمانی از سازمان دیگر چیز طبیعی است که بطور روزانه در بین ادارات شهرستان اتفاق می افتد و کشف جدیدی نیست. البته این مطلب تائید عملکرد شهرداری نیکشهر نیست و طرح و تحلیل عملکرد شهرداری به جای خود باقی است
پنجشنبه 30 دی 1389 08:02 ب.ظ
باسلام یه كم به روز باش
دوشنبه 13 دی 1389 10:46 ب.ظ
اقای دهقان شما داری از بدبختی های شهرتون دفاع می کنید اقای کریمی حرف کل مردم نیکشهر رو تو سایتش درج کرده.شما بجای انتقاد، از افکار او دفاع کنید تا شهرتون پیشرفت کنه.مگه از بی سوادی رؤسای شهرت خبر نداری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه